Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Spotkanie z majową gawędą i piosenką - Uwaga - zmiana terminu na 17 maja 2019 roku (piątek), godzina 18.00, Klub Lekarza w Łodzi, ul. Czerwona 3

Klub Lekarza zaprasza do wspólnego śpiewania na "Spotkaniu z majową gawędą i piosenką". Wystąpią Krzysztof Jakubiec (mistrz gawędy) i Zbigniew Piasecki (akordeon), tworzący doskonały duet artystyczno - muzyczny, który dał się już wcześniej poznać członkom Klubu Lekarza Seniora łódzkiej OIL. Obaj panowie, związani od lat z ruchem harcerskim, specjalizują się w organizacji imprez słowno-muzycznych o charakterze patriotycznym, skierowanych zarówno do młodszego, jak i starszego pokolenia. 

 

Zapraszamy!

 

 

Krzysztof  Jakubiec  - Laureat tytułu Mistrz Mowy Vox Populi  (2009), harcmistrz, pedagog i gawędziarz. Popularyzator wiedzy o historii harcerstwa, Szarych Szeregach i ich bohaterach, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, twórca konkursu „Arsenał Pamięci”. Założył i przez prawie 20 lat był drużynowym 44 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej „Człapy” im. hm. Janka Bytnara Rudego. Był przyjacielem i opiekunem „Matuli Polskich Harcerzy”, Matki Janka Bytnara – Zdzisławy Bytnarowej. W ostatnich latach jej życia odwiedzał ją ze swymi uczniami. Po przejściu na emeryturę dalej pracuje w XXIX LO w charakterze wolontariatu – pomaga w organizacji uroczystości okolicznościowych. W 2013 roku otrzymał z rąk pani Wojewody Jolanty Chełmińskiej zaszczytną nagrodę honorową ŚWIADEK HISTORII przyznaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

 

Zbigniew Piasecki - muzyk, kompozytor, pedagog od kilkunastu lat związany z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury młodzieży Szkolnej. W ciągu swojej wieloletniej twórczej aktywności Zbigniew Piasecki między innymi: współpracował z chórem łódzkiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Echo”, dyrygował żeńskim chórem „Esperanto”, komponował muzykę do happeningów łódzkiego poety Bogumiła Popowa, wyreżyserował koncertów m.in. „O uśmiech dziecka” w Teatrze Wielkim w Łodzi organizowanych przez KCH ZHP Łódź, stworzył muzykę do widowiska „Trzymajmy się , nie dajmy się leniowi” do tekstów łódzkiego reżysera filmowego Jerzego Wojciecha Fiwka, komponował, aranżował i nagrywał piosenki dla zespołu „Pędziwiatry”. Zbigniew Piasecki jest doświadczonym pedagogiem artystycznym – w swojej karierze wielokrotne prowadził warsztaty muzyczne oraz był jurorem na ogólnopolskich festiwalach w Kielcach, Siedlcach, Koniecpolu, Woźnikach Śląskich, Tarnobrzegu i innych.
Pierwszym telewizyjnym nagraniem Zbigniewa Piaseckiego była piosenka p.t. „Piosenka rajdowa” w wykonaniu Michała Bajora oraz orkiestry Benona Hardego (1974 r.), następnie wydana na płycie „Bieszczady jak co roku”-zespołu Wołosatki razem z harcerskim szlagierem Zbigniewa Piaseckiego p .t. „Harcerzem być”. W latach 1986-1999 kierownik muzyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Młodzieżowej i Harcerskiej w Siedlcach.
Ilość odsłon: 95