Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Koncert Noworoczny w wykonaniu Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi - 7 stycznia 2018 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul Czerwona 3

Klub  Lekarza w Łodzi zapasza na pierwsze spotkanie z nowego cyklu  Koncertów Noworocznych, które uświetni występ Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi.

 

 

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi wywodzi się z łódzkiej sceny operowej. Wszyscy chórzyści jeszcze niedawno śpiewali na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Od połowy 2015 roku tworzą oficjalny, reprezentacyjny chór miejski, działający pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.

 

Chórzyści mają nie tylko doświadczenie teatralne, ale też koncertowe. Śpiewali w Norymberdze, w berlińskiej Operze Narodowej, a z filharmonią w Stuttgarcie wykonali "Requiem Wojenne" Benjamina Brittena.

 

Dyrygentem i kierownikiem chóru od lat jest Waldemar Sutryk, który jest również autorem większości opracowań muzycznych, na podstawie których pracuje chór.

 

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi tworzy dziś ok. 40 dzieci, w wieku od 7 do 15 lat, zaś doskonałe przygotowanie wokalne to efekt szybkiej pracy i prawdziwej pasji.

 

Chórzyści zdobywają doświadczenie nie tylko wokalne, ale też aktorskie. Do pracy na scenie przygotowują ich profesjonalni aktorzy.

 

Kilkuletnie doświadczenie wspólnej pracy i koncertowania w różnych warunkach pozwoliło młodym chórzystom wznieść się na wykonawcze wyżyny.

 

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi to muzyczna przygoda, która daje mnóstwo wspaniałych przeżyc i wspomnień.

 

 

Serdecznie  zapraszamy!Ilość odsłon: 346