Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Wystawa pamiątek lekarskich

Ilość odsłon: 720

Wernisaż III Wystawy „Pamiątki” Lekarskie”, który odbył się w łódzkim Klubie Lekarza w niedzielę 14 listopada 2010 r., nosiła charakter wspomnieniowy. Została bowiem zadedykowana pamięci jej Pomysłodawczyni, gromadząc liczne grono współpracowników, znajomych, przyjaciół i członków rodziny Pani Grażyny. Jej córka – Marta Koniarek ze wzruszeniem przyjęła z rąk przewodniczącego Komisji Kultury OIL, a jednocześnie kierownika Klubu – Andrzeja Święsa, bukiet kwiatów oraz pamiątkowy dyplom z podziękowaniami, kierowanymi do jej Mamy.

Czytaj więcej

Wieczór andrzejkowy z turniejem nalewek - 26 listopada 2010 r.

Ilość odsłon: 1084

Andrzejkowy wieczór od zawsze kojarzy się z magią i wróżbami. W Polsce pierwsza literacka wzmianka o tradycjach wróżenia w wigilię Andrzeja pojawia się w XVI wieku. W religii katolickiej dzień ten przypada na koniec roku liturgicznego i jednocześnie wiąże się z początkiem Adwentu. W dawniejszych czasach wróżby traktowane były z niezwykłą powagą, miały charakter matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Z czasem zwyczaj ten stał się pretekstem do organizacji spotkań towarzyskich w licznym gronie.

Czytaj więcej

Wystawa malarstwa Alicji Naruszewicz – Petrenko

Ilość odsłon: 684

Wystawa malarstwa Alicji Naruszewicz – Petrenko, lekarza dentysty, członka Komisji Kultury przy ORL w Łodzi

Wernisaż wystawy indywidualnej odbył się 20 czerwca 2010r. Malarka zaprezentował swoje najnowsze dzieła, tym razem charakteryzujące się antyrealizmem. Jak sama powiedziała zapragnęła przenieść na płótno nie tylko to co widzi, ale również to, co czuje. Liczne grono Gości wystawy bardzo ciepło przyjęło nowe artystyczne oblicze malarki.

Czytaj więcej

Pokaz i lekcja tanga argentyńskiego

Ilość odsłon: 1127

Na przełomie kolejnych tysiącleci, w dobie mailowania, sms-owania i łomotu elektronicznej muzyki, w której – wydaje się – nie ma już miejsca na uczucia, tango triumfalnie powraca na scenę. Powraca i to wcale nie jako muzealny eksponat, ale na parkiety sal tanecznych, chociaż wywodzi się przecież z ulicy. Tango zafascynowało młode pokolenie – w miastach całej Europy, także nad Wisłą, powstaje coraz więcej szkół tego tańca (zwłaszcza w wersji argentyńskiej) i cieszą się one coraz większą popularnością. Mając to na uwadze, szef Komisji Kultury OIL – Andrzej Święs zaprosił do Klubu Lekarza na „poandrzejkowy” wieczór piątkowy 3 grudnia ub. r. nauczycieli z łódzkiej szkoły tanga argentino – Jakuba Kanię i Małgorzatę Chojnacką. Podczas wieczoru można było posłuchać i zatańczyć najpopularniejsze tanga z lat dwudziestych, trzydziestych i czterdziestych minionego stulecia. Na początek odbyła się lekcja podstawowych figur tanga argentyńskiego dla niewtajemniczonych.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Wystawa Fotograficzna – 2010r.

Ilość odsłon: 1042

W niedzielne popołudnie 24 października 2010 r. dwie obszerne sale Klubu Lekarza łódzkiej OIL zastawione zostały licznymi sztalugami, na których „królowały” zdjęcia lekarskie. Lekarskie nie z tej racji, że tematycznie związane z wykonywaniem zawodu, ale dlatego, że ich autorami byli specjaliści różnych dziedzin medycyny (z jednym wyjątkiem). Na Ogólnopolskiej Wystawie Fotograficznej Lekarzy, dziewiątej już z kolei, zaprezentowało swoje prace dwudziestu trzech fotografików – amatorów z całego kraju, od Białegostoku po Tarnów, najwięcej – co zrozumiałe – z Łodzi i okolic. W sumie można było obejrzeć dwieście pięćdziesiąt przeróżnych fotografii, które w kadrze starały się uchwycić uroki naszego kraju, jako że wystawa nosiła tytuł „Piękna nasza Polska cała”.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka w 2010 r.

Ilość odsłon: 782

Dzień Dziecka zorganizowano 30 maja 2010r.- była to już ósma impreza dla dzieci w Klubie Lekarza w Łodzi.

Wielość atrakcji zaoferowanych przez organizatorów oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, że atmosfera była wyśmienita, a najmłodsi nie mieli ochoty na powrót do domu. Obok fotoreportaż z tej ze wszech miar udanej imprezy.

Czytaj więcej