Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.O klubie lekarza

Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w  2000 r. Mieści się  w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.

Tutaj lekarze mają możliwość zaprezentowania swojej twórczości arystycznej i literackiej. W działalność Klubu wpisały się już na stałe cykliczne spotkania i imprezy: wystawy malarstwa i fotografii lekarzy - plastyków oraz lekarzy fotografujących; biesiady literackie organizowane przez Unię Polskich Pisarzy Lekarzy, spotkania połączone z wystawami pt. "Nasi Przyjaciele i ich twórczość".
Stałe miejsce w działalności Klubu mają spotkania chóru Izby,wieczory z tangiem argentyńskim " Milonga" ponadto comiesięczne spotkania Koła Lekarzy Seniorów (w każdy pierwszy wtorek miesiąca) . Do tradycji weszły cieszące się ogromną popularnością bale: sylwestrowy, kostiumowy, andrzejkowy - połączony z turniejem nalewek,a także ostatki jazzowe i rodzinne spotkania z okazji Dnia Dziecka. 

Kierownikiem Klubu Lekarza jest dr Andrzej Święs, pełniący również funkcję przewodniczącego Komisji Kultury ORL.

Z ramienia Biura OIL  Klubem Lekarza zajmuje się Iwona Szelewa.

Obsługę gastronomiczną od 2002r. prowadzi Mieczysław Zyner.uchwała

w sprawie zasad korzystania z Klubu Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi


Ilość odsłon: 7670