Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Uwaga! Wystawa Malarstwa Leokadii Bartoszko - została odwołana! Odbędzie się w późniejszym terminie.

Wystawa  Malarstwa  Leokadii  Bartoszko  - została odwołana! Odbędzie się w pźniejszym terminie.

 

 

Leokadia Bartoszko - Profesor nadzwyczajny, dr hab. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików, Prezes Zarządu Okręgu Łódzkiego ZPAF, Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. 


Leokadia Bartoszko jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Związana z łódzkim środowiskiem fotograficznym - od wielu lat mieszka, pracuje, tworzy w Łodzi. Jest wykładowcą fotografii Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Od 2008 do 2012 była dziekanem Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Miejsce szczególne w jej twórczości zajmuje fotografia abstrakcyjna, fotografia, architektury, fotografia krajobrazowa, fotografia krajoznawcza, fotografia kreacyjna, fotografia martwej natury, fotografia otworkowa, fotografia portretowa, fotografia przyrodnicza.


Jest autorką i współautorką wielu wystaw fotografii i malarstwa w Polsce i za granicą, indywidualnych oraz zbiorowych. Jej prace były prezentowane m.in. w Belgii, Bułgarii, Czechach, na Kubie, Litwie, w Meksyku, Niemczech, Polsce, Rosji, Słowacji, Syrii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech oraz we Włoszech. Uczestniczyła w wielu wystawach pokonkursowych (malarskich oraz fotograficznych), na których otrzymała wiele wyróżnień.


Leokadia Bartoszko w latach 1982, 1991, 2000 była laureatką Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w 1983 została stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, w 1987 stypendystką Prezydenta Miasta Łodzi, w 1999 została uhonorowana nagrodą uznaniową Kobieta Roku 1999 - American Biographical Institute. W 2014 została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.Ilość odsłon: 72