Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Na Wieczór Flamenco zaprasza Mateo Gallito - 23 lutego 2020 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul Czerwona 3

Klub  Lekarza  zaprasza  na  Wieczór wyjątkowych emocji  Flamenco, łączącego w sobie taniec, śpiew oraz muzykę. Gwiazdą  Wieczoru  będzie  Mateo Gallito.

 

Wystąpi TRIO: Mateo Gallito – taniec, piano, śpiew; Filip Swinarski – gitara, instrumenty perkusyjne, Jarosław Czajczyński – gitara, śpiew.

 

Mateo Gallito to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka. pochodzącego ze Słowacji. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą, a od wielu lat również tancerzem i śpiewakiem flamenco. Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz,Juan Polvillo, La Lupi w Akademii CONTRATIEMPO. W latach 2005-2006 występował z Gipsy Kings i światowej sławy gitarzystą Gerardo Nuñez i tancerką Carmen Cortés.

Jest autorem, współautorem i wykonawcą (tancerz, muzyk, kompozytor) programów "SANGRE FLAMENCA", "ENCUENTRO FLAMENCO", "DON QUIJOTE", "SYMFONIA FLAMENCA", "AL-ALBA". Odbył trasy koncertowe po Europie z gośćmi z Hiszpanii (M.Angeles Gabaldon, Juan Polvillo, Manuel de Tane, Ismael Fernandez, Pilar Ortega, Araceli de Alcala, José Angel Carmona, Ramón Martinez, Jesus Corbacho).

W 2004 wraz z Remedios zdobyli w finale konkursu "NOVE TVARE SŁOWAC.JAZZU" nagrodę za najlepszą zespołową interpretację i aranżację.

Aktualnie współpracuje z GALLITO BAND, CAFE CORTAO, CABALLEROS i z Tablao flamenco w Warszawie. Od 2008 r. do dzisiaj występuje jako tancerz-solista w musicalu CARMEN (Praga, Teatr Karlin).

 

Filip Swinarski to gitarzysta flamenco, cajonista i palmero. Akompaniuje do tańca oraz gra utwory instrumentalne, w tym własne kompozycje. Muzyką flamenco zainteresował się w latach dziewięćdziesiątych, kiedy przypadkowo w telewizji zobaczył występ Paco de Lucii.

 

Jarosław Czajczyński na gitarze gra od 1990 r. Dziesięć lat później zainteresował się muzyką flamenco. Wcześniej zajmował się poezją śpiewaną oraz muzyką religijną, komponując muzykę do istniejących tekstów.

 

Zapraszamy!Ilość odsłon: 203