Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Koncert Niepodległą Malowany w wykonaniu Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi - 17 listopada 2019 roku (niedziela) godzina 17.00 w siedzibie OIL w Łodzi, ul. Czerwona 3

Klub Lekarza serdecznie  zaprasza na  Koncert  Niepodległą  Malowany  - wieczór pieśni  i  piosenek  patriotycznych   w  wykonaniu Chóru  Dziecięcego  Miasta Łodzi  pod  dyrekcją  Waldemara  Sutryka.  Bywalcy  Klubu  Lekarza  doskonale  pamiętają  tę przesympatyczną  grupę chórzystów  i niezapomniany Koncert  Noworoczny w  Ich  wykonaniu.  Już  dziś  cieszymy  się  z  ponownego  spotkania!  

 

 

 

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi wywodzi się z łódzkiej sceny operowej. Wszyscy chórzyści jeszcze niedawno śpiewali na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Od połowy 2015 roku tworzą oficjalny, reprezentacyjny chór miejski, działający pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.

 

Chórzyści mają nie tylko doświadczenie teatralne, ale też koncertowe. Śpiewali w Norymberdze, w berlińskiej Operze Narodowej, a z filharmonią w Stuttgarcie wykonali "Requiem Wojenne" Benjamina Brittena.

 

Dyrygentem i kierownikiem chóru od lat jest Waldemar Sutryk, który jest również autorem większości opracowań muzycznych, na podstawie których pracuje chór.

 

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi tworzy dziś ok. 40 dzieci, w wieku od 7 do 15 lat, zaś doskonałe przygotowanie wokalne to efekt szybkiej pracy i prawdziwej pasji.

 

Chórzyści zdobywają doświadczenie nie tylko wokalne, ale też aktorskie. Do pracy na scenie przygotowują ich profesjonalni aktorzy.

 

Kilkuletnie doświadczenie wspólnej pracy i koncertowania w różnych warunkach pozwoliło młodym chórzystom wznieść się na wykonawcze wyżyny.

 

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi to muzyczna przygoda, która daje mnóstwo wspaniałych przeżyc i wspomnień.

 

 

Serdecznie  zapraszamy!Ilość odsłon: 86