Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Koncert Wiosenny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej POLISH CAMERATA - 7 kwietnia 2019 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3

 

Klub Lekarza zaprasza na Koncert Wiosenny. Łódzka Orkiestra Kameralna „Polish Camerata” pod batutą Marka Głowackiego gościć będzie w Klubie Lekarza już po raz drugi. Bywalcy Klubu Lekarza zapewne pamiętają wyjątkowy Koncert Świąteczny w wykonaniu Orkiestry - dobór repertuaru oraz jego perfekcyjne wykonanie spowodowało, że występ spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiczności.

 

 Zapraszamy w  niedzielę  7  kwietnia  o godzinie 17.00!

 

 

Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA

Powstała w 1990 roku z inicjatywy uznanego polskiego wiolonczelisty i pedagoga prof. Stanisława Firleja. Zespół składa się z muzyków Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi oraz kadry dydaktycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W swoim repertuarze posiada utwory instrumentalne i wokalno-instrumentalne kompozytorów od baroku do współczesności, specjalizując się w wykonawstwie wielkich form oratoryjno-kantatowych. W roku 2010 w związku z jubileuszem 20. lecia powstania orkiestry, zespół otrzymał Odznakę Honorową - Zasłużony dla Kultury Polskiej.  Orkiestra dokonała wielu nagrań dla PWSFTiTv i TVN.

 

Marek Głowacki

Dyrygent i pianista, doktor habilitowany sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej dyrygentura. Uczestniczył w Internationale Bach-Akademie, prowadzonej przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. dr h.c. Helmutha Rillinga. Dyrektor naczelny i artystyczny Orkiestry Kameralnej Polish Camerata. W roku 2010 został wyróżniony odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, zaś w 2012 Srebrnym Krzyżem Zasługi. Organizator koncertów i festiwali muzycznych. Jest także autorem prac naukowych z dziedziny retoryki muzycznej, opisujących największe dzieła muzyki oratoryjnej. Honorowy członek Towarzystwa Muzycznego im. K. Nicze w Pabianicach. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 
Ilość odsłon: 127