Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskiej Biesiadzie Literackiej - termin nadsyłania tekstów - 15 lutego 2019 roku

Uprzejmie informujemy, że  XIX Ogólnopolska Biesiada Literacka  Unii Polskich Pisarzy Lekarzy odbędzie się, jak zwykle w Klubie Lekarza  Okręgowej  Izby Lekarskiej w Łodzi przy  ul. Czerwonej 3  w  dniu  1  marca  2019 roku - początek o godz. 17.00

 

Serdecznie zapraszamy Autorów – Lekarzy z całej Polski – do czynnego udziału w tej tradycyjnej imprezie, a Szanownych Gości,  miłośników żywego słowa,  zachęcamy do współbiesiadowania.

 

Osoby, które podczas spotkania pragną zaprezentować własne utwory,  proszone są o nadesłanie zgłoszeń uczestnictwa oraz proponowanych do wygłoszenia tekstów (w trzech egzemplarzach) pod adres OIL: 93-005 Łódź, ul. Czerwona 3 z dopiskiem "Biesiada Literacka" oraz koniecznie także w formie elektronicznej na adres: biuro@oil.lodz.pl   najpóźniej do 15 lutego 2019 roku.

 

W zgłoszeniu należy podać swój adres pocztowy, e-mail oraz numer telefonu. Czas przewidziany na autorskie prezentacje zależy od liczby zgłoszeń, jednak każdy uczestnik zwykle ma do dyspozycji 3 - 5 minut, po czym krótki komentarz wygłasza  krytyk. Na zakończenie odbywa się tajne głosowanie publiczności, po czym jury oblicza głosy. Nagrodą dla zwycięzców jest dyplom i kielich ambrozji.

 

Bezpośrednio po Biesiadzie Kabaret OIL zaprasza na swoją X już autorską premierę tym razem pod tytułem: „Pozory mylą, czyli strzał  w 10”

 

 Wszelkich informacji udzieli  Iwona Szelewa  w Sekretariacie OIL w Łodzi
tel. 42/ 683 17 01 

                                                                                                    

Organizatorki           
Maria Magdalena Człapińska 

Barbara Szeffer – MarcinkowskaIlość odsłon: 135