Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Wieczór z Romualdem Bladowskim "Świat w muzyce i kolorach" - 23 września 2018 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza, ul. Czerwona 3

Klub Lekarza zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Lekarze z pasją" - na Wieczór z Romualdem Bladowskim "Świat w muzyce i kolorach".

 

Bywalcy Klubu Lekarza będą  mogli  zapoznać  się  z  twórczością malarską doktora Bladowskiego, którego dwie prace zyskały uznanie Jury - zostały wyróżnione w Konkursie podczas ostatniej edycji Ogólnopolskiej  Wystawy Malarstwa Lekarzy. Wystawie obrazów towarzyszył będzie występ zespołu Nijak, założonego przez Gospodarza Wieczoru w latach siedemdziesiątych.

 

 

Grupa Nijak

Historia grupy Nijak rozpoczęła się występem w Łodzi na festiwalu piosenki turystycznej YAPA  w 1978 roku. Nijak wyrósł z łódzkiego turystycznego ruchu studenckiego lat 70-tych i 80-tych. Wcześniej działał jako kabaret Nijak, co zaowocowało sukcesem na przeglądzie kabaretów PAKA w Krakowie w 1989 roku. W latach 80 i 90-tych Nijak śpiewał w klubach studenckich, domach kultury i remizach strażackich w całej Polsce.

Grupa jest laureatem „Wrocławskiej Złotej Dziesiątki”, Yapy, Paki a za piosenkę „Kopciuszek” wyróżniono nas  w Opolskich Debiutach w 1984 roku.

W repertuarze grupy znajduje się ponad 150 piosenek turystycznych, kabaretowych, szant i piosenek o miłości. Większość z nich zarejestrowana została na pięciu płytach N,I,J,A,K.

 

 

Zapraszamy!Ilość odsłon: 139