Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Spektakl pt: POJEDYNEK, CZYLI KROTOCHWILA O MIŁOŚCI DO SZTUKI w wykonaniu TEATRU NOWEGO - 7 maja 2017 roku (niedziela) godzina 17.00. Klub Lekarza w Łodzi, ulica Czerwona 3

 

LEKARZE PO GODZINACH W TEATRZE NOWYM

 

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi coraz częściej wychodzi poza teatralne mury, aby spotkać się z publicznością na znajomym im gruncie i krzewić kulturę teatralną w niecodzienny sposób. Dlatego też 7 maja o godz. 17:00 w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej zapraszamy serdecznie na spotkanie z aktorami i dyrekcją Teatru Nowego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć 20-minutowy spektakl pt: „Pojedynek, czyli krotochwila o miłości do sztuki”. Ta jednoaktowa sztuka nawiązuje do słynnego pojedynku awangardowego artysty Mieczysława Szczuki oraz poety Antoniego Słonimskiego. Kłótnia o wystawę prac Henryka Berlewiego i awangardę zwieńczona została pojedynkiem na pistolety, a w następstwie godzeniem się przy alkoholu w knajpie u Wróbla.

 

Rok 2017 to rok obchodów 100-lecia awangardy w całej Polsce. Teatr Nowy oraz kilkadziesiąt innych instytucji kultury w Łodzi włącza się w te obchody pod hasłem Łódź stolicą awangardy. W związku z powyższym po spektaklu zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w dyskusji na ten temat. Rozmowę poprowadzi Dyrektor Teatru Nowego Pan Krzysztof Dudek, a udział w niej wezmą aktorzy Teatru oraz przedstawiciele innych instytucji kultury, m.in. Domu Literatury w Łodzi oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.  

 

Wstęp bezpłatny

 
Zapraszamy serdecznie,
 Ilość odsłon: 305