Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Wystawa Malarstwa JoannyBlanki Garmulewicz p.t. 1m3 - 9 kwietnia 2017 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza ul. Czerwona 3

Klub Lekarza  serdecznie  zaprasza  na  Wystawę  Malarstwa p.t. 1 m3 autorstwa JoannyBlanki  Garmulewicz.  Wernisaż  uświetni  występ  skrzypka  Wojtka  Garmulewicza.  Ekspozycję  można  oglądać  do  21  kwietnia.

 

Nowa wystawa Blanki Garmulewicz pokazuje istotne zmiany jakie zachodzą w jej malarstwie. Wcześniejsze obrazy przyzwyczaiły nas do szukania i odnajdywania zawartych w nich znaczeń i ukrytych kontekstów. Można je było czytać i rozumieć.

Nowe obrazy są raczej do oglądania i smakowania. Skłaniając się ku abstrakcji, nie narzucają tematu, często jedynie go sugerują. Pełne odniesień do widzialnego świata, skrywają go jednocześnie za wieloznacznością interpretacji. Niebo i ziemia pokazane w kosmicznym lub biologicznym kontekście, kolorowa materia ze świecącymi oczami, wmontowane elementy elektroniki, łąka, w której schowały się oświetlone okna. Nawiązania do pejzażu są oczywiste, ale czy na pewno? A może ten porządek ma swe źródło w geometrycznych strukturach? a może artystka dostrzegła go w odwróconym obrazie, który ukazał zaskakującą urodę rewersu, tego co nie oczywiste, tego co wymaga zastanowienia?

Obrazy oparte są na estetyce niuansu, pełne subtelnych modulacji, skłaniają do kontemplacji. Pięknie wysmakowane gamy przepływają między ciepłymi i chłodnymi biegunami bez kontrastowych wstrząsów, wspierane dyskretnie wprowadzaną fakturą lub jej zaskakującą iluzją.

Jesteśmy świadkami przygody artystycznej, na którą odważyła się Blanka Garmulewicz dając nam okazję na nowe spojrzenie na swoje malarstwo.


Ryszard Hunger

 

Zapraszamy!Ilość odsłon: 469