Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Koncert - W harmonii ze swym serca biciem... - w wykonaniu Zofii Walczak oraz wystawa pasteli - Życie to taniec - 12 lutego 2017 roku (niedziela) godzina 17.00, Klub Lekarza w Łodzi, ul. Czerwona 3

Zapraszamy  serdecznie  na  kolejne  spotkanie  z  cyklu  - Nasi  przyjaciele  ich  twórczość.  Tym  razem  mamy  przyjemność  gościć  znaną  już  bywalcom  Klubu  Lekarza  Zofię  Walczak  z   koncertem  piosenek  autorskich  w  rytmie  tanga oraz  wystawą  pasteli. 

 

 

„W harmonii ze swym serca biciem…”  -  moje piosenki w rytmie tanga

Z ogromną radością znów zaśpiewam dla przyjaciół lekarzy.  Od lat fascynuje mnie muzyka, a śpiew i gra na gitarze od dawna jest moją pasją. Prezentowałam w Klubie Lekarza urzekające swoją melodyjnością i głębią rosyjskie romanse. Śpiewałam piosenki greckie, latynoamerykańskie, chorwackie i polskie.  Poznając muzykę innych kultur, zauważyłam uderzające zbieżności, świadczące o tym, że miedzy ludźmi różnych kontynentów istnieje więź wytworzona przez naturę.

Tym razem zaprezentuję piosenki własne, związane z wewnętrznym odczuwaniem bliskości do ludzi. Pragnę podzielić się z przyjaciółmi zabawnymi obserwacjami, przeżyciami, niosącymi zadumę lub niepokój, codziennymi radościami… w rytmie tanga… bo od czterech lat właśnie tango roztacza na mnie swój niezwykły czar.

Podczas koncertu zaprezentuję pastele z cyklu „Życie to taniec”, które powstały w 2015 roku i były prezentowane na wystawie w Klubie Nauczyciela. Zapraszam bardzo serdecznie.

Zofia WalczakIlość odsłon: 421