Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Koncert w wykonaniu TRZECIEGO ODDECHU KACZUCHY oraz wystawa prac Andrzeja Janeczko - My diary - za szkłem - niedziela 29 stycznia 2017 roku godzina 17.00, Klub Lekarza ul. Czerwona 3 w Łodzi

Klub Lekarza serdecznie zaprasza na Koncert piosenki kabaretowej w wykonaniu TRZECIEGO ODDECHU  KACZUCHY oraz wystawę  prac lidera grupy Andrzeja Janeczko, zatytułowaną - My diary - za szkłem. 

Wstęp wolny!

 

Trzeci oddech kaczuchy – zespół piosenki kabaretowej utworzony w styczniu 1981 przy Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet  Warmińsko-Mazurski) w Olsztynie. Utworzony przez Andrzeja Janeczko (lidera i autora piosenek), Maję Piwońską i Zbigniewa Rojka.

 

Po zdobyciu Grand Prix, Nagrody Dziennikarzy („za publicystyczne wartości tekstów”) oraz Nagrody Gazety Krakowskiej na XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1981 roku, a zwłaszcza po zdobyciu I Nagrody w Konkursie Interpretacji podczas transmitowanego przez telewizję Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu  w czerwcu tego samego roku, zespół osiągnął bardzo dużą popularność (piosenki Kombajnista, Wódz). Do wybuchu stanu wojennego zagrał bardzo dużą liczbę koncertów i szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów studenckich.

 

Od 1982 zespół występuje bez Zbigniewa Rojka, który wraz z innymi artystami olsztyńskimi założył formacjęKaczki z Nowej Paczki.

 

W dalszych latach Trzeci Oddech Kaczuchy zajął stałe miejsce w kręgach wykonawców kabaretowych. Na opolskim KFPP w 1984 roku otrzymał nagrodę w Kabaretonie za piosenkę Republika Rudych, którą natychmiast zdjęła z afisza cenzura.

 

Grupa współpracowała między innymi z Barbarą Wrzesińską, Andrzejem  Zaorskim, Karolem Strasburgerem, Maciejem Damięckim, Andrzejem Kopiczyńskim i Romanem Kłosowskim.  Przez dziesięć lat związana była z lubelskim Teatrem Maska.

 

W latach 90 zespół nagrał sześć recitali dla II programu TVP. Współpracował również z satyryczną audycją ZSYP Marcina Wolskiego w I programie PR i Parafonią kabaretu Długi.

 

Trzeci Oddech Kaczuchy w składzie Janeczko i Piwońska koncertują i grają do dziś, posiadają również swój kanał na You Tube, gdzie komentują piosenkami bieżące wydarzenia. Andrzej Janeczko skończył również grafikę artystyczną naAkademii Sztuk Pięknych w Łodzi.Ilość odsłon: 731