Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Zapraszamy do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskiej Biesiadzie Literackiej UPPL - termin nadsyłania tekstów - 15 lutego 2015 r.

Unia  Polskich  Pisarzy  Lekarzy uprzejmie informuje,  że XV Ogólnopolska Biesiada  Literacka UPPL  odbędzie się w Klubie Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej  w Łodzi,  ul. Czerwona 3 dnia 6 marca 2015 r. (piątek), początek godz. 17.00.

 

Serdecznie zapraszamy Autorów-Lekarzy z całej Polski do czynnego udziału w tej tradycyjnej imprezie, a Szanownych Gości – miłośników żywego  słowa – zachęcamy do „współbiesiadowania”.

 

Osoby, które podczas spotkania pragną zaprezentować własne utwory, proszone są o nadesłanie zgłoszeń uczestnictwa oraz proponowanych do  wygłoszenia tekstów (wydruki formatu A-4 w dwóch egzemplarzach) najpóźniej do dnia 15 lutego br. pod adresem: 

ZG UPPL, 93-005 Łódź, ul. Czerwona 3

(z dopiskiem na kopercie – „Biesiada Literacka”)

W zgłoszeniu konieczne jest podanie swego aktualnego adresu pocztowego (ewentualnie też mailowego) oraz numeru telefonu kontaktowego.

 

Czas przewidziany na autorskie prezentacje zależy od liczby zgłoszeń, jednak każdy uczestnik zwykle ma do dyspozycji trzy do pięciu minut, po czym krótki komentarz wygłasza krytyk. Na zakończenie odbywa się tajne głosowanie publiczności, a następnie jury oblicza głosy. Nagrodą dla zwycięzców jest kielich ambrozji.

 

Bezpośrednio po Biesiadzie Kabaret OIl - BĄK zaprasza na swoją szóstą już, autorską premierę!

Występ będzie trwał około półtorej godziny.

 

Uwaga!

Istnieje możliwość rezerwacji niezbyt drogich noclegów. Wszelkich informacji można zasięgnąć, telefonując do sekretariatu OIL w Łodzi pod nr tel.42 683 17 01.Ilość odsłon: 762