Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.WYSTAWA MALARSTWA dr Jolanty Kaflińskiej-Wasiak pt. W drodze: mijanie, przemijanie… - wernisaż 5 października 2014 roku (niedziela), godzina 17.00, Klub Lekarza ul. Czerwona 3

 

Klub  Lekarza  zaprasza  wszystkich  miłośników  sztuki  malarskiej  na  wystawę  prac  dr n. med.  Jolanty  Kaflińskiej-Wasiak  zatytułowaną  W  drodze:  mijanie,  przemijanie…    Ekspozycja jest pierwszą wystawą autorską Artystki. Część obrazów była już przedstawiana, pozostałe namalowane są z myślą o niej. Tematem przewodnim jest droga rozumiana symbolicznie jako wędrówka przez życie z jego ulotnymi wrażeniami, uczuciami i przemijaniem.

 

 

Jolanta Kaflińska-Wasiak

Dr nauk med., specjalista laryngolog zaczęła malować w 2005 r. w ramach sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach. Uważa, że wszystko, co osiągnęła zawdzięcza swojemu Mistrzowi i Nauczycielowi mgr Sławomirowi Białkowi vel Bartowi. Maluje głównie farbami olejnymi, poszukując stale nowych technik. Lubi tworzyć cykle obrazów, pokazujące dynamikę zachowań i zjawisk.

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju np. w Pabianicach( MOK, Galeria exlibris, Galeria Bart-Decor)Tomaszowie Mazowieckim, Skierniewicach, Rzeczycy, Zelowie, Ksawerowie, Konstantynowie Łódzkim, Łodzi i za granicą Wyszehrad (2008), Tokaj(2009), Tihany(2011),Praga(2012),Londyn(2013).

 

Nagrody:

2008- Tomaszów Mazowiecki konkurs „ Ocalić od zapomnienia” -I nagroda

2010,2012- Nagrody Publiczności  na Ogólnopolskich Wystawach Lekarzy w Łodzi

2014-wyróżnienie na XII Ogólnopolskiej Wystawie Lekarzy w Łodzi

 

Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą (Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Kanadzie).Ilość odsłon: 614