Klub Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi powstał w 2000 r. Mieści się w siedzibie OIL przy ul. Czerwonej 3, we wspaniałych wnętrzach odrestaurowanej pofabrykanckiej willi. Ideą jego funkcjonowania jest integracja środowiska lekarskiego nie tylko na gruncie zawodowym, ale i towarzyskim. Służy lekarzom jako miejsce zwykłych spotkań przy kawie czy organizacji prywatnych imprez rodzinnych (wesela, chrzciny, komunie, jubileusze, konsolacje). Przede wszystkim jednak pełni rolę ośrodka inicjatyw kulturalnych i społecznych.Wystawa Fotografii Juliana Linieckiegi i Joanny Szumilewicz MIASTA RÓŻY... - 8 czerwca 2014 roku (niedziela) godzina 17.00

Klub  Lekarza  zaprasza  nie  tylko  miłośników  fotografii  na  inaugurację  Wystawy Miasta Róży... 
Ekspozycja  fotografii   autorstwa  Juliana  Linieckiego  i  Joanny  Szumilewicz   obejmuje  cykl zdjęć obrazujących średniowieczne miasta i miasteczka w Czechach, których wspólna nazwa pochodzi od herbu możnowładców z Hradca (czarna róża) i z Rozmberka (czerwona róża). Zabytkowe Starówki tych miast w całości lub części zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

 

Do wypraw fotograficznych do Czech skłoniło autorów piękno bardzo licznych zabytków architektury oraz gościnność i kultura mieszkańców.

 

Tematem wystawy jest fotografia uliczna – architektura, piękno detalu, scenki rodzajowe. Fotografie są zgrupowane w zespoły tematyczne odpowiadające wybranym miejscowościom: Telcz, Slawonice, Czeski Krumlow i Trzeboń.

 

Zapraszamy!Ilość odsłon: 532